fbpx

Güvence Hesabı Nedir

Hayatınızı normal seyrinde devam ettirirken, başınıza farklı olaylar gelebilmektedir. Bu nedenle kendinizi güvenceye alacağınız belli noktalar olmak zorundadır. Bunun yanı sıra mağdur olmamak açısından belirli bir noktada birikim yapmanızda yarar olacaktır. Trafik kazalarında çok fazla bir şekilde karşımıza çıkan bu durumun büyük bir zarar görmeden mağduriyet yaşamadan durumu daha iyi şekilde anlamak için öncesinde işlem yapmak gerekir. Birçok kişinin dikkatini çeken bir hesap bulunuyor. Güvence hesabı nedir sorusu ise bu noktada devreye girecektir. Hangi hallerde karşı karşıya gelineceği konusunda dikkatimizi çeken alan ise sistemin nasıl işlediğini görmek olacaktır.

Güvence Hesabı Nedir

Örnekle trafik seyrinde iken bir kazaya neden olan kişilerin belirlenmemesi veya zorunlu bir sigortanın yaptırılmaması olması durumunda sigorta şirketlerinin iflası gibi birçok durumun ortaya çıkması durumu için kişilerin kendilerine açtırdıkları bir hesap olmaktadır.

Bunun yanı sıra zarar görmemek adına Güvence hesabının zorunlu olduğu haller vardır. Bunlardan ilki ise Tehlikeli maddeler zorunlu olarak sorumluluk sigortasına sahiptir, tüp gaz sorunlu sorumluluk sigortası, yeşil kart sigortası ödemeleri gibi birçok alanda bulunmaktadır.

Bunlar için teminatlar da söz konusudur. Sigortalının tespit edilemediği haller için mutlaka 2. Şahsın uğramış olduğu zararlar göz önüne alınmaktadır. Bunu yanı sıra sigorta şirketi eğer ruhsatın iptal edilmesi veya şirketin de iflas noktası haline gelmesi ile maddi zararla karşılaşılması durumunda teminat vermektedir.
Bunun yanı sıra güvence hesabı sizin ve geride kalan ailenizin önemli bir maddi desteği olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir