fbpx

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka dışında kredi veren yerler konusu, çeşitli sebepler ile paraya ihtiyaç duyan; ancak bankadan kredi alamayanların başlıca araştırma konuları arasında yer almaktadır. İnsanlar, herhangi bir sebepten ötürü geçinmek amacı ile paraya ihtiyaç duyabilir. Hayat şartlarının zor olduğu günümüzde, kredi çekmek; çoğunlukla uzun dönem ihtiyaçlarınızı gideren unsurlar arasında yer almaktadır. Kredi puanınız düşükse, düzenli bir geliriniz ya da sigortanız yoksa bankadan kredi çekmeniz imkansıza yakındır. Bankalara herhangi bir kredi ürününün kullanımı için başvuru yaptığınızda olumsuz yanıt almanızın bir sebebi de, bankalarla geçmişte olan ilişkilerinizdir.

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?

 Banka dışında kredi veren yerler, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere, pek çok kişinin araştırdığı konular arasında. Ülkemizde ‘kredi vermek üzere yetkilendirilmiş’ kurumların başında bankalar gelmektedir. Tamamen denetime tabi ve kredi alım satımı yapma hususunda yetkilendirilmiş olan bu kurumlar, krediyi sağlamaktadır.

Çeşitli faktoringler, ya da bireysel olarak faiz karşılığında ‘para satan’ yerler arasında bulunmaktadır. Banka dışında herhangi bir yerden kredi almak, yararınıza olmayan unsurlar arasında olacaktır. Ne yazık ki birçoğu doğrudan ‘tefecilik’ yapmakta, sizleri zor ve suçlu durumda bırakabilmektedir.

Banka dışında kredi veren yerler konusunda araştırma yapmak dışında, kredi puanınızı yükseltmek ve bankalardan kredi almak hususunda çalışmalar yapmalısınız. Bankalara olan borçlarınızı ödeyerek siz de kısa sürede kredi almak için başvuru yapabilirsiniz. Daha doğrusu, banka dışında yerlerden kredi çekmek yerine daha güvenilir olan bankalarla aranızı düzeltmek olacaktır.

9 thoughts on “Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir