fbpx

Kara Listeden Nasıl Çıkarım

‘ Kara listeden nasıl çıkarım ?’ diyorsanız, sizin için bu konuyu incelemesine derledik. Kara listeye girmek gerçekten oldukça zor olduğu gibi bu listeden kurtulmak da vakit almaktadır. Bankalar ile olan ilişkilerinizde başarısız olmanız, bunun neticesinde de uzun süreliğine (5 yıl) bankalardan kredi çekemeyecek ya da herhangi bir kredi ürünü kullanamayacak olmanız, kara listeye girdiğiniz anlamına gelmektedir. Bu listeye girmiş olmanız, genellikle evinize icra geldiği anlamına da gelmektedir. Ekonomik açıdan çöktüğünüzü ifade eden bu terim pek çok kişinin hoşlanmadığı ve kısa bir süre içerisinde de çıkmak istediği bir olgudur. Kara listeden çıkmak mümkündür. Ancak bunun için birtakım adımları takip etmek gerekmektedir. Sizler için bunlara değinelim.

Kara Listeden Nasıl Çıkarım

 Kara listeden çıkma yolları genelde tek şekilde işlemektedir. Bu listeden çıkabilme ihtimaliniz, bankaya olan borçlarınızı ödedikten sonra başlamaktadır. Ne yazık ki bankaya halen borçlu olan bir vatandaş, bu listeden çıkamaz. Bankaya olan borcunuzu ödedikten sonra 5 yıl süre ile bu listede adınız yer alır. Ancak ödemelerinizi düzgün yaparak bu süreyi azaltma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Siz de kara listeden çıkmak istiyorsanız, ödemelerinizin düzgün olması gerektiğini belirtelim. Kara listeden çıkıp puanınızı yükseltmek için de birçok yöntem bulunmaktadır.

Bunun dışında, kara listeden çıkmanız için süreye ihtiyacınız olduğu da kaçınılmaz bir gerçektir. Bunu bilmeniz ve ekonomik açıdan önlem almanız gerekmektedir.

2 thoughts on “Kara Listeden Nasıl Çıkarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir