fbpx

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredisi veren bankalar, kredi geri ödeme planlamasını doğru bir şekilde ayarlayamayan kişiler için oldukça önemli bir hal almaktadır. Bankalar, müşterilerinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacakları finansal hizmetleri sürekli olarak güncellemek isterler. Bunun için de, gerekli gördükleri zamanlarda bazı departmanlar kurarak, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılarlar. Kredi uygulamaları, müşterilerin hangi yönde ihtiyaç duyduklarına göre değişim gösterecektir. Borç kapatma kredileri, tüketicilerin borçlarını ödeyemedikleri durumlarda; eşit taksitlerde tek bir borç altında düzenli ödeme planlamaları oluşturmalarını ifade eder. Aslında bankaların en çok kullandırdığı kredi türlerinden olan ihtiyaç kredilerinin bir çeşididir. Borç transferi ve borç birleştirme kredisi olarak da, bankacılık literatüründe yerini almaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Özel Bankalar

Borç kapatma kredilerinin en büyük avantajı, farklı bankalardan alınan kredilerin tek bir çatı altında toplanmasıdır. Bu şekilde çok doğru bir ödeme planı oluşturularak, finansal bütçelemede bir düzen oluşturulur. Geciken taksitler yüzünden artık gecikme faizi ödenmez. Kredilerden kaynaklanacak takip süreci, borç kapatma kredisinin düzenli ödenmesi sayesinde ertelenmiş olur. Ödemelerin gününde ve düzenli yapılmasıyla birlikte artık kredi notunun yükselmesi görülür. Aynı zamanda kara listeye girmekten müşterilerin kurtulması sağlanır. Çünkü kara listeye giren müşteriler, bozulan sicillerini 5 yıl boyunca sicil affı olmadığı istisnası dışında düzeltemeyeceklerdir. Borç kapatma kredilerinde ipotek olarak taşınmaz mal gösterilirse, evin değerinin %80’i civarında borç kapatma kredisi veren bankalar piyasada bulunmaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Borç kapatma kredisi veren bankalar, müşterilerin uzun vadede ekonomik durumlarını düzeltmelerine yardımcı olmaktadır. Müşteriler, borç kapatma kredisi veren bankaların şartlarını ve faiz oranlarını inceleyerek, kendilerine en uygun krediyi verecek bankaları tercih ederler.

TEB – 50.000 TL Yılın Transfer Kredisi

Komisyon olmadan borç kapatma kredisinin imkanını sağlayan bankaların başında TEB gelmektedir. TEB, borç kapatma kredisi veren bankaların arasında ücretsiz şekilde işlem sağlayan ender bankalardan bir tanesidir. Genel olarak borç kapatma kredisinde belirlenen faiz oranı %1,84 olarak uygulanmaktadır. Diğer bankalardaki farklı kredi borçları kapatılır ve maddi durumun gidişatına uygun olarak TEB’e ödenecek bir geri ödeme planı oluşturulur.

Akbank – 20.000 TL Taksitli Borç Kapatma Kredisi

Akbank, müşterilerinin 20 Bin TL’ye kadar olan farklı kredilerini tek çatı altında toplayarak, doğru bir finansal planlama yapılmasını sağlamaktadır. 12 aya kadar belirlenen vade oranında, Akbank’ın müşterilerine uygulayacağı faizin oranı ise %1,84 olarak belirlenmiştir. Müşteriler, Akbank şubelerine gelerek veya Online bankacılık hizmetleri seçeneği sayesinde borç kapatma kredilerini kullanabilirler.

Burgan Bank – 75.000 TL Borç Kapatma Kredisi

3 aydan 48 aya kadar vade imkanı sunan ve müşterilerinin kredi borçlarını kapatmaları için 75 Bin TL’ye kadar borç kapatma kredisi veren banka olan Burgan Bank; aynı zamanda müşterilerin geri ödeme planlarında çok esnek şartlar oluşmasına yardımcı olmaktadır. Burgan Bank, borç kapatma kredilerinde uygulanan genel faiz oranı %1,84’ü, kredi kullanımında hesaplamada devreye sokmaktadır. Diğer bankalarda oluşturulan bütün kredilerin, Burgan Bank sayesinde kapatılmasına imkan verilmektedir.

Vakıfbank – 20.000 TL Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi

Devlet bankası olmasının avantajlarını müşterilerine sağlayan Vakıfbank, müşterilerinin borç kapatma kredileri almasına olanak vermiştir. Vakıfbank müşterileri, diğer bankalardan olan borçlarının 20 Bin TL’ye kadar olan kısımlarını Vakıfbank tarafından ödeyebileceklerdir. Vakıfbank, borç kapatma kredilerinde %1,45 oranında bir faiz belirlemiştir. Aynı zamanda 12 ay ile 18 ay arasında müşterilerin ödeme gücüne göre belirlenecek bir vade opsiyonu oluşturulmuştur. Vakıfbank, kredi verme işlemlerinde kredi tahsis ücreti uygulamamaktadır.

23 thoughts on “Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

  1. Yapılandırdığım kartım var onların ödenmesini istiyorum bir bankaya ödeme yapmak istiyorum

  2. vermiyorlar borcun varsa ödeyeceksin puanın artacak yoksa kredi ve kart almak çok zorlaşıyor. herkese kredi ve kredi kartlarını düzenli şekilde ödemelerini tavsiye ederim.

  3. Bütün bankalara borcumu ödedim ama hiç bir bankadan kredi çekemiyorum isyerim de var ama hep red geliyor krediye ihtiyacım var işyerim için acil yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

    1. borlarım yüzünden banka değiştiremiyorum banka borcunu kapa 40000 bin vereyim diyorlar zaten borcum işin kredi istiyorum

  4. Stres ve hızlı onay olmadan kişisel veya ticari krediye mi ihtiyacınız var? Bu sayfada gercekten yararli bilgiler var tesekkurler kredi-puanlari.com

  5. borçlarımı kapatmak istiyorum. ama kredi çıkmıyor kredi kartı da alamıyorum borçlarımı kapatmak istiyorum ne yapmam gerekiyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir