fbpx

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni kredi kartı almak alışveriş konusunda bizleri oldukça rahatlatan bir avantajdır, ancak kredi kartı alma şartları vardır. Güncel kredi kartı alma şartları şöyle sıralanıyor: 18 yaşını doldurmuş olmak ya da 18 yaş altı çocuklar için aile bireylerin kendi kartlarından ek kart çıkartması yolu ile yeni kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

18 yaşında büyük olanlar için kredi notu önemli bir kriterdir. Bankaların geçmişteki finansal hareketliliğiniz ve Finansal siciliniz incelendikten sonra yeni kredi kartı alıp almayacağınız belirlenir.

Limiti yüksek olan kredi kartı almak için gelirlerinizi belgelemeniz ve bankaya gelir belgesi beyanı vermeniz gerekir. Bazı bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak sizlere yeni kredi kartı verebilirler. Yeni kredi kartı alırken bankalar kredi notunu inceler:

0 kredi notu az riskli gruba girer, aktif çalışma durumunuza göre herhangi bir bankadan kredi kartı alabilirsiniz. 1 ile 699 arasındaki kredi notu en riskli not sayılmakta ve kredi kartı alma zorlaşmaktadır. Bunun için teminat gösterilmesi gerekir. 700 ile 1099 arasında kredi notu olanlar orta riskli müşterilerdir ve bunların da gelir düzeyine göre kredi kartı alma ihtimali vardır. Kredi notu 1100 ile 1499 arasında olan müşteriler az riskli kabul edilir kredi notu 1500 ile 1699 arasında olanlar kredi kartı alma potansiyeli yüksek müşterilerdir. Gelir düzeyleri yüksek ise yüksek limitli kredi kartı alabilirler. 1700 ile 1900 arasında kredi notu olanlar çok iyi grupta kabul edilirler ve yüksek limitli yeni kredi kartı alabilirler.

Kredi Kartı Başvurusundaki Şartlar Nelerdir?

Alışveriş konusunda birçok faydası bulunan yeni kredi kartı başvurusu sırasında bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bunların en başında ise limit kontrolü gelir. Düzenlenen kanuna göre bir kişinin toplam kredi kartı limiti, gelirinin 4 katı olabilir. Bunun üstüne çıkılamaz. Bu yüzden başvuru yaparken limitinizi kontrol ederek boşluğunuz hakkında fikir sahibi olmalısınız. Eğer yeterli düzeyde kredi kartı limiti boşluğunuz varsa o kadarlık talepte bulunabilirsiniz. Basit bir örnek verecek olursak; 1.000 TL aylık gelirinize, 4.000 TL limitli toplam kredi kartınız olabilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı

Bu yeni kredi kartlarında sicili bozuk olanlara da kart verilmeye başlandı. Bu kartların limitleri düşük olsa da ihtiyaç sahiplerine büyük fayda sağlamaktadır. Yüksek limitli Kredi kartı başvurusunda son olarak önemli olan ise kredi notudur. Yani bankalarda olan finansal karneniz, geçmiş performansınız önem taşır. Banka kredi notu nedir, nasıl ve neye göre hesaplanır bilmeniz gereklidir. Kredi notu; bankalardan yararlanmak istediğiniz hizmetler doğrultusunda, sizin gelecekte nasıl bir davranış sergileyeceğinizi gösterir. Yani borçları ödeme konusunda sıkıntı yaşar mısınız, banka ile sıkıntıya düşer misiniz gibi noktalarda bilgi verir. Bu yüzden bankaların hizmetlerinden faydalanmak istediğinizde, ilk olarak baktıkları seçenekler arasında kredi skoru da yer alır.


Kredi kartı almak için sigorta şart mı?

Yeni yönetmeliğe göre eğer geliriniz tespit edilemiyorsa en yüksek kart  limitiniz en fazla 1000 lira olmalıdır. Eğer gelirlerinizi ve kar payınızı belgeleyen herhangi bir gelir gider belgeniz yoksa en fazla 1000 lira limitli kredi kartı alabilirsiniz. Dolayısıyla sigorta şartı yeni kredi kartı alma konusunda aranmaz.

Kredi kartı almak için hangi belgeler gerekir

Yeni bir kredi kartı almak için başvuruda bulunmak istiyorsanız gelirinizi tespit edecek evraklara ihtiyacınız vardır. Küçük ölçekli bir esnaf iseniz vergi levhası ve 3 yıllık gelirinizi ortaya koyacak bir belge ile birlikte başvurabilirsiniz. Özel şirketlerde veya kamuda çalışan biriyseniz maaş bordrosu ile başvurabilirsiniz.

Bankalarda hiç hesabı olmayanlar kredi kartı alabilir mi?

Daha önce hiçbir Bankayla hiç çalışmayanlar 5 yıl içinde hiçbir bankayla hiçbir iş yapmayanlar için kredi notu oluşturulamıyor. Dolayısıyla bu kimseler bankayla ilgili herhangi bir geçmişleri olmadığından banka açısından belli bir risk potansiyeli taşırlar. Kredi notu oluşmayan insanlar yani kredi notu 0 olanlar kredi kartı başvurularını yapabilirler ancak kesin olarak yeni kredi kartı alıp alamamaları bankanın inisiyatifine bağlıdır.

 Kaç tane kredi kartı kullanabilirim

 Finansal sicili temiz olan ödeme yapabilecek durumda olan insanların en az 2 tane kredi kartının olması tavsiye edilir. Çünkü bazen bir kredi kartında ortaya çıkacak bir sorun olabilir, bu durumda ödemenizi yapabilmeniz için diğer kartı kullanabilirsiniz. Tek bir banka ile çalışma şartı yoktur istediğiniz kadar bankadan hesap açtırabilirsiniz ve her bir bankanın kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin finansal gücünüz ve para akış sirkülasyonuna bağlıdır.

Yeni kredi kartı almak için kaç yaşında olmak gerekir

 Kanunlara göre bireysel başvuruda bulunabilmeniz için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor, ancak 18 yaşında ulaşmamış olsanız da velileriniz tarafından sizler için çıkarılacak ek kartla yeni kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Bloke teminatlı kredi kartı almak

 Yeni bir kredi kartı almak istiyorsunuz, ancak finansal siciliniz pek de temiz değil! Dolayısıyla risk grubunda olduğunuz için yeni kredi kartı almak sizin için sorun olabilir. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için bankalara bir mevduat blokesi güvencesi vermeniz, yani  yeni bir mevduat hesabı açmanız işleri kolaylaştıracaktır. Banka bloke ettiği para miktarı kadar limitte size kredi kartı verebilir. Bu kartınızla puan kazanabilir ve taksitli alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Daha önce kanuni takip altında kalmış ve çeşitli mali sorunlar yaşamış insanlar için Bloke teminatlı kredi kartı yöntemi çok kullanışlı bir yöntemdir. Bu yöntem kredi kart notunuzu yükseltmek için de etkili bir yöntemdir. Çünkü bu kartı aldıktan sonra düzgün çalışmaya başlarsanız bankaların gözünde kredi notunuz yükselir. Belli bir süre düzenli çalıştığınızda, bloke teminatlı kredi kartı yerine teminatsız kredi kartı alabilirsiniz.

Kefil İstemeyen ve Evrak Talep Etmeden Yeni Kredi Kartı veren Bankalar

Kredi notunuzda bir sorun yoksa, finansal siciliniz temiz ise, evrak ve kefillerle uğraşmadan da yeni kredi kartı alabilirsiniz. CepteCep, Enpara kredi ve İNG bank E –kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Yararları

·         Öncelikle siz de herkes gibi bir kredi kartı sahibi olacaksınız

·         Bu kartı baz alarak finansal sorunlarınızı çözmek için yeni bir fırsat kazanırsınız

·         Bütçenizi rahatlatmak için ihtiyaçlarınızı taksitle sağlayabilirsiniz.

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Zararları

·         Bu kartı aldığınızda sizden alınan aidatlara itiraz edemezsiniz

·         Ödemeleri geciktirme şansınız yoktur, kart kapanabilir

Aslında Nakit blokeli kredi kartları, normal kredi kartlarına göre daha az avantajlıdır. Bankaya yatırdığınız paranıza bloke koyularak o limit kadar kullanabileceğiniz bir kart tahsis edilir. Buradaki püf noktası, bu kartı kullanarak, geçmişte yaşadığınız mali sorunlar nedeniyle bankaların size düşük kredi notu verme sorununu çözme şansınızın olmasıdır. Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmayı 1 yıl sürdürürseniz limitinizi yükselteceklerdir. Böyle çalışmaya devam ederseniz kredi notunuza iyi şekilde yansır. Tek olumsuz yönü önce bankaya bir miktar nakit yatırma zorunluluğunun olmasıdır.  Banka kendini böylece sizin yeni sürprizlerinize karşı koruma altına alır.

Yeni Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir

Ne kadar para, o kadar köfte mantığı ile hareket eden bankalar da haklı olarak kendilerini güvence altına almak istemektedirler. Geliriniz, ayda 500 lira ise size aylık 10 bin TL limitli kredi kartı verilmez. En fazla gelirinizin 2 katı kadar limitte kredi kartı verilir.  Düzenli ödeme yapan bir müşteri olduğunuz tespit edildiğinde ikinci yılda bu limit biraz daha arttırılabilir, bu oran çalıştığınız banka ile sizin aranızda belirlenecektir.

Aidatsız Yeni Kredi Kartı veren Bankalar

Sıfır aidatla size yeni kredi kartı veren bankalar,

·         Garanti Bankası Flexi Card

·         Akbank Free Card

·         Finansbank Fix Card

Gibi banka kartları için aidat ödemeniz gerekmez.


76 thoughts on “Yeni Kredi Kartı Alma

 1. Kredi çekmek istiyorum ama 5 yıl önce kırmızı kalem yedim ve 2018 ilk aylarında takibe düştüm

  1. Ya borcunu ödeyeceksin yada borcunu taksitlendirip kapatacaksın oda olmadı teminatlı kredi kartı alacaksın oda bankaya para yatiracan banka bloke koyacak sana kredi kartını verecek sende harcayacaksin

    1. Düzenli kullanır ve ödemeleri zamanında yaparsanız kredi notunuz yükselir. Asıl mesele kart alabilmekte.

 2. Bizde teb e gittik ziraate gittik kendi paramla kredi kartı almak için (kredi teminatlı kredi kartı) ancak yok diyorlar ve 30 ün üzerinde başvuru yapmışım 3 ay içerisinde vermiyorlar çok başvuru yaparsam birşey olurmu diye sordugumda findeks e birşey olmaz demişti ama bankalar öyle birşey demiyor başvurun çok diyorlar ::)

 3. Bilgilerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum beni aydınlattığını için.

 4. Kredi kartı istiyorum. Duzenli kullanıp kredi puanımı yükseltmek istiyorum. Kara listede olduğum icin kredi kartı vermedi bankalar. Kredi puanımı yuseltmek icin acil kart istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Ben 2018 de takibe düştüm avukatlık oldum fakat hemen ödedim borcu fakat maas aldığım banka bile bana kredi karti vermiyor puanım 960

  1. Ben de aynen sizin durumunuzdayım. Borcum harcım kalmadı, KKB sicilim temiz, raporum temiz ama bankalar 100 lira limitli dahi olsa kredi kartı vermiyor. Teminat alın, blokeli kalsın, kart verin diyorum kabul etmiyorlar. Maaş bankam bile vermiyor.
   Ön ödeme almadan bana kart çıkartabilecek banka varmıdır.

 5. Bana Kredi Kartı Çıkmıyor Sigortam Olmadığından Sanırım Puanımda Yok Yardımcı Olursanız Sevinirim Şimdiden Teşekkürler

 6. Ihtıyac kredi cekmek istiyorum kredi kartım var ama basvuru zamanında cok oldu İcin olmuyor duzenlı oduyorum

 7. 18 yasindayim hic kiredi karti kullanmadim basvuru yapiyorum onaylanmiyor puanin yok diyolar puanim olmasi icin ne yapmayaliyim

  1. Ben icralık oldum ama ödedim emekliyim kredi veya kredi kartı istiyorum hangi bankalar bana yardimci olabilir?

 8. Ben avukatlik oldum ama taksit taksit oduyorum ben kiredi kartdi istiyorum gendim bazarlamicik yapiyorum aylihim 300 milyar gelerim var

 9. 3 sene önce tüm borçlarımı odedim kirmizi kalem yedim fakat karta yada krediye ihtiyacim var nasil yardimci olursunuz

 10. Kart limitimi bile yükseltemiyırm.en az 3.4 ay düzenli ödemem gerek. Bana bir ad kart lazım nasım alıcaz peki başvuru hep olumsuz dönüyor sizdende

 11. Guzel anlatmissin ama soyle diyim sana eger sigortan 460 gun olmamissa hic bi sekilde kiredi karti alamazsin maas aldin banka dagi sana bunu vermez mermiyolarda ben 1 sene3 aylik isciyim sicilim cok temiz takintm yok buna rahmen hangi bankaya gitsem red veriliuor puansizliktan puanim olmasi icin kart kullanmam lazim oda yok nolacak peki nasil kart alacam sigorta ne zaman 3 senelik olursa o zman verilir

 12. Benim ihtiyacım var ama hiçbir banka vermiyor şöyle 2017 yılında 3 defa yasal takibe alındım ve odedim hiçbir borcum yok 3 yıl geçti üzerinden e devlet de dosyalarim açık görünüyor bu yüzden hiç bir banka ne kredi nede kredi kartı veriyor ne yapmam lazım

 13. Bende kredi kartı istiyorum geçmişte borcum vardı ama hepsini kapattım ama yinede vermiyorlar nasıl kredi kartı alabilirim

 14. Benim sigortam yok ama bir işim var fakat gelir falan gösteremiyorum ve bu yüzden kart alamıyorum .bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

 15. ben 2009 2010 senesi finans Gold kullandım fakat borcundan dolayı zor durumdaydım odeyemedim fakat hiçbir bankaya borcum yok kredi kartında yok ama virüs nedeni ile İstanbul’a gelmek zorundaydım ama kredi kartı veya kredi alamiyorum yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir