fbpx

QNB Finansbank Kredi Kartı Alma

QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank, bireylerin ve şirket sahiplerinin kredi kartı kullanımında en çok tercih ettiği bankalardan biri olarak biliniyor. İstatistiklere bakıldığında kredi kartı ürün ve hizmetleri en çok kullanılan 5 bankadan biri olduğu görülen Finansbank, bu başarısını kullanıcılara sunmuş olduğu özel avantajlara ve kampanyalara borçlu. Bugün sizlere QNB Finansbank kredi kartı başvurusu ile ilgili tüm detayları içeren özel bir yazı dizisi sunacağız. 

QNB Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Finansbank kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler şunlardır;

Gelir Belgeniz*

Nüfus Cüzdanınız,

Banka tarafından talep edilebilecek diğer evraklar

 

*Gelir Belgesi: Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için emeklilik maaş cüzdanı, esnaflar için vergi levhası ve basit usulde bilanço evrakları, firma ortakları için Ticaret Sicil Gazetesi, İmza Sirküleri, Oda Kayıt Belgesi, Vergi Levhası, Son 2 veya 3 yıla ait bilanço evrakları. 

   Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Alma Şartları

   

Finansbank Cardfinans kredi kartı almak için banka tarafından şart koşulan bazı esasları yerine getirmeniz gerekmektedir. Findeks kredi notunuzun en az 1255 olması, bu şartların başında gelir. Kredi notunuzla birlikte LKS limitinizin de yeni bir kart almak için yeterli olması gerekir. Finansbank’a yapacağınız kredi kartı başvurunuz, alacağınız ilk kredi kartına yönelikse maaşınızın 2 katına kadar limit belirleme şansınız olacaktır. Eğer mevcutta başka kredi kartınız bulunuyorsa diğer kart limitlerinizle birlikte toplamda maaşınızın 4 katı kadar kart talebiniz olabilir. Örneğin; maaşınız 2.000 TL ve mevcut kredi kartı limitlerinizin toplamı 5.000 TL ise maaşınızın 4 katı 8.000 TL’ye tekabül ettiğinden Finansbank’tan 3.000 TL’ye kadar kart talebinde bulunmanız mümkündür. Elbette QNB Finansbank’ın size tanımlayacağı kart limitinin daha düşük tutarda olması da muhtemeldir.

Finansbank kredi kartı alma şartlarından bir diğeri de varsa önceki kartlarınıza yapmış olduğunuz ödemelerin düzenli olması gereğidir. Ödemelerinizi düzensiz biçimde yapıyorsanız QNB kredi kartı başvurunuz olumsuz karşılanabilir.

Bireysel kullanıcılar, bankalara yaptıkları kredi, kredi kartı ve KMH ödemelerine bağlı olarak bazı yasal yükümlülüklere tabidirler. Borcun zamanında ödenmemesi durumunda idari takip, kanuni takip ve haciz/icra yollarına gidilebilmektedir. Bu gibi bir kaydınız bulunuyorsa QNB Finansbank kredi kartı başvurunuz reddedilecektir.

 Başvurunuz öncesinde QNB Finansbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır diye merak ettiğinizi biliyoruz. Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıda yer alan bankacılık hizmetlerini ve alternatif dağıtım kanallarını kullanabilirsiniz;

 

QNB Finansbank şubelerinin tamamından,

QNB Finansbank ATM’lerinden,

qnbfinansbank.com/basvuru-merkezi adresinden

0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı aracılığıyla

Finansbank Cep Şubesi’nden başvuru yapabilirsiniz.

Şube dışındaki diğer alternatif dağıtım kanalları üzerinden yapacağınız başvurular ön onay sistemi ile çalışmaktadır. Başvurunuzun ön onaydan geçmesi durumunda gerekli belgeleri bankanın size iletmiş olduğu mail adresi ya da FAX numarasına göndererek kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartları

QNB Finansbank kredi kartları, CardFinans özelliği taşımaktadır. Yaptığınız harcamalardan ve taksitli alışverişlerden puan kazanmanızı sağlayan CardFinans, yaygın bir üye işyeri portföyüne sahiptir. Dolayısıyla bu kartlarla taksitli alışveriş yapacağınız yüzbinlerce satış noktası olduğunu müjdeleyebiliriz.

Standart CardFinans kredi kartının yanı sıra Fenerbahçe, Bursaspor ve Trabzonspor gibi anlaşmalı kulüplerin özel tasarımlı kartlarını da kullanabilirsiniz. Bu takımların resmi satış noktalarından yapacağınız alışverişlerde ekstra puan ve indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Emekliler, hemşireler, esnaflar ve bazı belirlenmiş özel meslek grupları, CardFinans tarafından sunulan özel kredi kartlarından alma şansına sahiptirler. Yapacağınız belirli sektörlere yönelik alışverişlerde tıpkı taraftar kartlarında olduğu gibi bazı özel indirimlerden ve ekstra puan avantajlarından faydalanabilirsiniz.

CardFinans, QNB Finansbank’ın özel bankacılık müşterilerine de kart desteği sağlamaktadır. CardFinans Xclusive olarak tasarlanan bu kartla birçok VIP hizmetten ücretsiz ya da indirimli olarak yararlanabilirsiniz. Duty Free, havaalanı hizmetleri, araç kiralama, kuru temizleme, kütüphane, restoran harcamaları ve asistan hizmetleri gibi alışverişlerinizde size özel ayrıcalıklardan CardFinans Xclusive ile yararlanma şansına sahip olacaksınız.

QNB Finansbank Kart Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

QNB Finansbank kart başvuruları standart olarak 4-5 işgünü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ön onayın sonuçlanması ise yalnızca dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Kartınızın onayının akabinde isminize özel olarak basılarak tarafınıza gönderilmesi ise toplamda 10 iş gününü bulacaktır. Kartınızı ev, okul ya da iş adresinize isteyebileceğiniz gibi Finansbank şubelerinden birine gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

 

Finansbank Cardfinans Kredi Kartı Başvuru Takip

Finansbank kredi kartı başvuru sorgulama işlemleriniz için BURAYA TIKLAMANIZ yeterli olacaktır. Açılan sayfada yer alan formu doldurduktan sonra kartınızın durumunu görebileceğiniz yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz.

3 thoughts on “QNB Finansbank Kredi Kartı Alma

  1. Kredi kartı başvurusu yaptım olumsuz dendi serbest meslekle ugrasıyor mağaza ortağıyım emekliyim vadeli mevduat faiz gelirim var eşim çalışiyor gecikmiş taksit ödemem yokiye denizbank bons ve akbank kartlarım var ticarette kullanıyorum o kartlarimin ödemeleri emekli maaşımla ödenmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir