fbpx

Akbank Axess Kredi Kartı

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartları, bireylerin ödeme alışkanlarında değişmez bir yere sahip. Alışverişlerin taksitlendirilmesine olanak sunması, küsuratlı ödemelerde bozuk para derdinin olmayışı, nakit taşıma gereğini ortadan kaldırması ve her alışverişte puan kazandırması gibi özellikler, kredi kartlarının hayatımızda kalıcı bir yer edinmesinde en önemli etkenler olarak göze çarpıyor. Özetle kredi kartının bize sağladığı avantajlar ve kolaylıklar yadsınamaz düzeyde diyebiliriz.

Kredi kartı denilince akla ilk olarak birkaç marka gelmekte. Bu markalardan biri olan Axess, uzun yıllardır kart kullanıcılarının ilk tercihlerinden biri olarak göze çarpmakta. Akbank Axess kredi kartı başvurusu yapanlar, bu büyülü dünyanın kapılarının ardına kadar açılmasını büyük bir heyecanla bekliyor. Akbank tarafından sunulan bu eşsiz altyapı hizmeti, yüzbinlerce mağaza ve siteden taksitli alışveriş yapabilmemize olanak sunuyor. Üstelik Axess kartların sağladığı tek avantaj bu taksitlerle de sınırlı kalmıyor. Yapılan harcamalar doğrultusunda bol bol Chip-Para kazanabiliyor, bu paraları sonraki alışverişlerimizde dilediğimiz gibi kullanabiliyoruz.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Axess kredi kartlarının sunduğu avantajları saymakla bitiremeyeceğimiz aşikâr. Bu avantajlardan haberdar olanların aklına takılan ilk soru Akbank Axess kredi başvurusu nasıl yapılır? şeklinde. Akbank Axess kredi kartı başvurusu yapmak için axess.com.tr ve Akbank.com sitelerinin başvuru alanlarını kullanabilirsiniz. Şimdi başvur sekmesine tıkladığınızda karşınıza Akbank Axess kredi kartı başvuru formu gelecek. Bu formda yer alan bilgileri eksiksiz doldurarak başvuru adımını tamamlayabilirsiniz. Cep telefonunuza güvenlik amacıyla gönderilen kodu yönlendirileceğiniz sayfaya girmeniz gerekmekte. Güvenlik adımı sonrasında kredi kartı başvuru sonucunuz başvuruda kullanacağınız cep telefonu numaranıza SMS olarak 4-5 dakika içerisinde gelecek. Gerek duyulması hâlinde 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetleri tarafından aranacak ve bilgilendirileceksiniz. Gelir belgesi talep edilmesi hâlinde gelirinizi gösteren belgeyi e-posta ya da FAX olarak Akbank’a iletebilir veya doğrudan en yakın Akbank şubesine ulaştırabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna verebileceğimiz birkaç alternatif yanıt daha mevcut. Az önce belirtmiş olduğumuz 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerinden Akbank Axess kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca tüm Akbank ATM cihazlarından, şubelerden ve Akbank Direkt mobil uygulamasından da başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

Axess Kart Avantajları Nelerdir?

Yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz üzere Axess kartınızla yüzbinlerce Axess üyesi işyerinden, mağaza ve alışveriş sitesinden taksitli alışveriş yapabilir; bu alışverişlerinizin akabinde Chip-Para kazanabilirsiniz. Ayrıca taksitli nakit avans özelliğini kullanarak nakde sıkıştığınızda ihtiyaçlarınızı anında karşılama şansına da sahipsiniz. SMS para ile dilediğiniz hesaba para göndermek istediğinizde işlemlerinizi yalnızca 3-4 dakika içerisinde gerçekleştirmekte tamamen elinizde. Akbank Axess kredi kartınızı hesap kartı olarak kullanabilir, ATM’lerden ücret ödemeden para çekebilirsiniz. Ayrıca fatura ödemelerinizi kredi kartınıza bağlamanız da mümkün. Üstelik kredi kartı limitinizi aile bireyleriyle paylaşabilmek adına ek kart çıkarak ek kredi kartı ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz özelliklerin yanı sıra standart nakit avans, Cash-Para, hızlı para, taksitli borç transferi, elektronik ekstre, otomatik limit artırımı gibi birçok özellikten yararlanmak için de Akbank Axess kredi kartı sahibi olmanız yeterli. Bunların yanı sıra Axess tarafından düzenlenen kampanya ve etkinliklere ücretsiz katılabilir, her dönem gerçekleştirilen çekilişlerde dağıtılan büyük ödüllerden birine sahip olabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Çeşitleri

Akbank Axess kredi kartı çeşitleri, özelliklerine ve sağladığı avantajlara göre farklı isimlerle adlandırılmakta. Aşağıdaki listede Axess kredi kartı çeşitlerini ve bu kartlara ait yıllık kart ücretlerini görebilirsiniz. Axess yıllık kart aidatı, tercih edilen kart tipine göre değişmekte olup güncel tutarlar 2019 yılı için geçerlidir.

Akbank Axess Kredi Kartları / Axess Kredi Kartı Aidatları

  • Axess Card: 108,5 TL
  • Axess Gold: 122 TL
  • Axess Platinum: 136 TL
  • Axess Business: 175 TL
  • Axess Kobi: 175 TL
  • Axess Öğrenci Kartı: 25 TL (ilk yıl alınmamaktadır)

Axess Kredi Kartı Faiz Oranları

Axess kredi kartı faiz oranları 2019 yılı için %2,25 ve %2,75 şeklinde belirlenmiştir. Buna göre;

Akdi faiz oranı, limit aşım faizi, nakit avans faiz oranı, vade farkı bulunan taksitli işlemler için faiz oranı, taksit iste özelliği için faiz oranı, ek taksit faiz tutarı, ekstre böldürme faiz oranı %2,25’tir.

Akbank Axess kredi kartı gecikme faizi ise %2,75 olarak uygulanmaktadır.

Axess Kredi Kartı Başvurum Nerede?

Akbank Axess kredi kartı başvuru takip işlemleri Akbank Direkt uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Axess kredi kartı başvuru takip için buraya tıklayın. Axess başvuru sorgulama ekranını kullanabilmek için Akbank Direkt şifrenizin olması gerekiyor. Şifre için ilgili sayfada yer alan başvuru sekmesini kullanabilir, Akbank müşteri hizmetlerini arayabilir ya da şubeden Akbank Direkt şifre başvurusunda bulunabilirsiniz.

Axess Gold Başvurusu

Axess Gold, Akbank’ın en çok tercih edilen kredi kartlarından biri olarak dikkat çekiyor. Axess kart almak isteyenlerin çoğu ilk olarak Axess Gold başvurusunda bulunmakta. Bu kartın sağladığı avantajların standart karta göre daha cazip olması Axess Gold kartı daha seçkin kılıyor. Ayrıca limit olarak da standart Axess karttan daha yüksek limitlerin verildiği söylenebilir. Gold kart almak için ek bir özelliğe sahip olmanız gerekmiyor. Axess Gold yıllık kart ücreti 122 TL olarak belirlenmiştir.

Axess Chip-Para Nedir?

Axess Chip-Para yaptığınız harcama ve alışverişlerden puan kazanmanıza ve bu puanları sonraki alışverişlerinizde kullanmanıza yarayan bir ücretsiz alışveriş sistemidir. Biriktirdiğiniz puanları tek bir alışverişte kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz tutarlarda da harcayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir