fbpx

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Bugün sizlere en kolay kredi kartı veren bankalar hakkında bir takım bilgiler sunarak kredi kartı başvurunuz esnasında yararlanabileceğiniz bir rehber oluşturacak ve hızlı bir şekilde kredi kartı almanızı sağlayacağız. Bireylerin kredi kartı alımında en çok cevap aradıkları sorunun en kolay kredi kartı veren bankalar hangileri? olduğunu çok iyi biliyoruz, bu sebeple diğer bankalara göre daha kolay kredi kartı veren bankaları analiz ederek işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız. İlk olarak bankaların kredi kartı verecekleri müşterilerinde aradıkları özellikleri ele alarak işe koyulalım.

Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Kredi kartı alma şartlarının başında kredi notu geliyor, kredi notunuzun 1000 ve üzeri bir değere sahip olması durumunda bankalara kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bazı bankalara daha düşük kredi notuna sahip olanlara da kart verirken kimi bankalardan kredi kartı alabilmeniz için en az 1300 kredi notuna ihtiyacınız olabiliyor.

Kart alma şartlarından bir diğeri de aylık gelir tutarınızdır. Daha önce hiç kredi kartı almadıysanız ilk kart için maaşınızın 2 katı kadar limit belirleyebilirsiniz, sonraki kredi kartlarında maaşınızın 4 katı kadar limit alabilirsiniz; fakat bu tutar, toplam kart limitiniz için geçerli olacaktır.

Hakkınızda aktif bir haciz, idari ya da kanuni takip kaydı olmadığı müddetçe bankaların kart hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Eğer aktif haciz kaydınız bulunuyorsa ilk olarak haczi kaldırmanız gerekir. Kanuni ve idari takibinizin olması durumunda bu kayıtları kapatma tarihinizin üzerinden en az 1,5-2 yıl geçmiş olması gerekiyor. Daha erken tarihler için bankanın nakit rehin talebinde bulunması muhtemeldir. Bu durumda bankaya bir miktar para yatırarak karşılığında kredi kartı alabilirsiniz, belirlenen süre boyunca yatırmış olduğunuz tutarın banka blokesinde kalması gerekecektir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Bankaların kredi kartı tahsisiyle ilgili bir takım önemli bilgileri verdikten sonra en kolay kredi kartı veren bankalar hangileri sorusunu yanıtlamaya geçebiliriz. Kolay kredi kartı veren bankaların başında kart tahsisinde daha esnek davranan Garanti Bankası geliyor. Garanti Bankası kredi kartı başvurusunda bulunanların diğer bankalara nazaran kart almaları çok daha kolay olabilmekte. Bonus özellikteki Garanti Bankası kartlarına başvuruda bulunmak için Garanti Bankası şubelerinden birine giderek gelir belgesi beyanında bulunabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası ATM’lerinden, Garanti mobil ve internet şubelerinden ya da çağrı merkezinden de başvuru yapabilirsiniz.

Hızlı kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biri de QNB Finansbank. CardFinans özellikli QNB Finansbank kredi kartı başvurusu için qnbfinansbank.com adresini ziyaret edebilir, farklı kart seçeneklerinden birini tercih ederek hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Kart başvurunuz alındığında yaklaşık 5 dakika içerisinde başvuru sonucunuzu SMS olarak almış olacaksınız. Kartınızın gönderilmesi için şahsi adres beyanında bulunabileceğiniz gibi herhangi bir QNB Finansbank şubesine de talepte bulunabilirsiniz.

En kolay kredi kartı veren bankalardan biri de Akbank olarak karşımıza çıkıyor. Axess kredi kartı ile bu alanda hizmet sunan Akbank, özellikle 2019 yılı kredi kartı başvurularına öncelik vermiş durumda. Bu yıl kredi kartı sayısında artışa giden Akbank, önceki yıllara göre daha kolay limit tahsis edebilmekte. Başvuru için Akbank ATM ve şubelerini, Akbank Direkt uygulamasını ya da 444 25 25 Akbank telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Ayrıca axess.com.tr ve Akbank.com sitelerini kullanarak da Axess kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

En çok tercih edilen kartlardan biri olarak göze çarpan Maximum kart, İş Bankası’nın kart hizmeti olarak büyük beğeni topluyor. İş Bankası, birçok bankaya göre daha kolay kart vermesiyle ünlü. Üstelik İş Cep ve İş Tablet uygulamalarını kullanarak şubeye gitmeden de kredi kartı başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Kart başvurunuzun onaylanması durumunda kartınız en fazla 10 iş günü içerisinde tarafınıza ulaştırılıyor, size de Maximum kartın ayrıcalıklarından yararlanarak rahatça alışveriş yapmanın keyfini yaşamak kalıyor.

Bonus altyapısını Garanti Bankası ile beraber kullanan Denizbank, 2019 yılında en kolay kart veren bankalardan biri olacak gibi görünüyor. Özellikle esnaf ve KOBİ’lerin Denizbank’tan kredi kartı almaları bu yıl çok daha rahat olacak. Bu alanda ciddi bir yatırım yapan Denizbank, bonus özellikli kartların kullanımı artırmak adına büyük çaba sarf ediyor. Kredi kartı başvurusu için Denizbank’ı tercih etmeniz durumunda kart alma şansınız oldukça yükselecektir.

Yapı Kredi Bankası, kredi kartı konusunda piyasada en bonkör bankalardan bir diğeri olarak lanse edilmekte. Garanti Bonus ile birlikte en fazla kullanılan kartlardan biri olan Yapı Kredi World, piyasadaki liderliğini perçinlemeye devam ediyor. Diğer bankalara nazaran daha çabuk kredi kartı veren Yapı Kredi Bankası, en kolay kredi kartı veren bankalar üzerine araştırma yapanların ilk ulaşacağı adreslerden biri. World özellikli bu kart ile yüzbinlerce mağaza ve sanal platform üzerinden taksitli alışveriş yapabilir, bu alışverişlerinizden bolca World puan kazanabilirsiniz. Başvuru için Yapı Kredi şubelerine gitmenizin yanı sıra alternatif başvuru kanallarını da kullanabilirsiniz.

Enpara, kredi kartı konusunda son dönemin en ilgi çeken markalarından biri haline gelmiş durumda. Aidatsız kredi kartı veren bankalardan biri olarak dikkatleri üzerine toplayan Enpara, aidat ve masraf almamasının meyvelerini toplayabilmek adına kolayca kredi kartı veriyor. Enpara.com sitesinden veya bankanın mobil uygulamasından kredi kartı başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Gelir belgesi talep etmeden kart tahsisinde bulunan Enpara, bu yıl kart kullanım oranlarını ciddi seviyelere çekeceğe benziyor. Siz de aidat ödemeden kart sahibi olmak istiyorsanız Enpara tarafından sunulan bu eşsiz fırsatı kaçırmayın deriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir