fbpx

Kesin onaylı kredi veren bankalar ve Kesin onaylı kredi nasıl alınır

Kesin onaylı krediye ihtiyacınız varsa ve hangi bankalardan bu kredi avantajından faydalanabileceğiniz konusunda sizler için çeşitli bilgiler vermeye çalışacağız.

Krediye ihtiyacınız olduğunda şubeye gitmek zorunda kalmadan kesin onaylı kredilere müracaat yapabilirsiniz. İşte bankaların kesin onaylı kredileri ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Kesin onaylı kredi veren bankalar sayesinde bir hayli banka müşterisinin ön başvuru değerlendirmelerine takılmadan direk ve kolayca kredi alabilmeleri olası olabiliyor.

Banka müşterileri çoğu kez, kesin onaylı kredi alabilmek için görünürde hiçbir koşula bakılmadığını ve isteyen kredi meblağının direk hesaplarına geçeceğini düşünüyor. Ancak bu ne yazık ki doğru değil.

Bilinen bir gerçek var ki ön onaylı olsun veyahut olmasın, yapılan kredi başvurularında ferdin ödeme geçmişi, borçluluk oranı ve borç ödeme düzeni gibi kredi notunu oluşturan etkenler bankalarca her daim dikkate alınıyor.

İyi bir ödeme geçmişine sahipseniz, borçluluk oranınız düşükse ve düzenli ödemeler yapıyorsanız; kesin onaylı kredilere müracaat yapmak sizin için hem daha zahmetsiz hem de daha avantajlı olabilir.

kesin onaylı kredi nasıl alınır? Bankaların koşulları nelerdir? kesin onaylı kredi veren bankalar hangileridir? Karar verme sürecinde işinizi garanti altında tutmak için bu suallerin yanıtlarını yazımızdan öğrenebilir ve rastgele bir bankadan kredi alma olanağınızı kolaylaştırabilirsiniz.
Kesin Onaylı Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Kesin onaylı kredi, bankaların müşterilerine sunduğu bir ferdi ihtiyaç kredisi ürünüdür. Bu kredi ürünü dosyalar dolusu vesikalarla şubelere müracaat yapmayı ihtiyaç duyulan kılmaz. Aynı şekilde uzun müracaat inceleme müddetlerini de ortadan kaldırır.

Kesin onaylı kredi başvuruları çoklukla bankaların ATM, interkesin şubesi ve SMS kanalları aracılığıyla yapılır ve çoğu vakit bir iş gününden çok daha kısa bir müddet içerisinde sonuçlanır. Başvuru vaziyetine göre onaylanan kredi meblağı da direk müşterinin vadesiz Türk lirası hesabına aktarılır. Böylelikle hesaba geçen kredi meblağı hızlı bir şekilde kullanılabilir hale gelir.

Ferdi bir ihtiyaç kredisi olması itibariyle mevzuat uyarınca, kesin onaylı kredi müracaatlarında isteyebilecek maksimum kredi meblağı 75.000 TL ile hudutludur. Bankaların kendi iç siyasetleri çerçevesinde maksimum kredi meblağı fark gösterebilmektedir. Bununla beraber, 36 ay vadeye kadar kesin onaylı kredi verilebilmekte ve geri ödeme tasarısı bu süre ile hudutlu tutulmaktadır.
Bankaların Kesin Onaylı Kredi Koşulları Nelerdir?

Yaygın bilinenin aksine “kesin onaylı kredi” başvurusu yapmak demek kredi başvurularının “kesinlikle” ve “kesin” olarak onaylanacağı mananına gelmiyor. Zira bankalar her kredi başvurusunda olduğu gibi bu kredi başvurusunda da müşterilerin belirli koşulları sağlamalarını istiyor.

Kesin onaylı kredilerin ortaya çıkış emeli en zahmetsiz şekilde kredi sağlamaktır. Bu çerçevede bu krediler için gelir dokümanı, imza sirküsü, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU hizmet dökümü ya da kefil gibi taleplerle dosyalar dolusu vesika talebinde bulunulmuyor. Fakat müracaatlarda fertlerin kredi notları dikkate alınıyor.

Bilmeyenler için izah edelim. Kredi notu bir ferdin geçmiş ödeme alışkanlıklarını, mevcut borçluluk ve finansal varlık vaziyeti gibi etkenleri ele alarak özetleyen bir puanlama sistemidir. Bu sistemde puanınız ne kadar yüksek olursa bankalardan kredi alma ihtimaliniz de o denli yüksek olur.

Söz gelimi, kredi notunuz, kesin onaylı kredi alabilmeniz için ihtiyaç duyulan koşullardan biridir. Bu yüzden müracaatınızın pozitif sonuçlanabilmesi için kredi notu puanınızın iyi bir düzeyde olması son derece ehemmiyet arz etmektedir.
kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Son zamanlarda bir hayli banka şubelere müracaat yapma zorunluluğunu kaldırarak interkesin şubesi, ATM ve SMS aracılığıyla kesin onaylı kredi ürünü sunmaktadır. Hal böyle olunca da elinizde bolca tercih olduğunu söyleyebiliriz.

kesin onaylı kredi veren bankalar:

Garanti Bankası
İş Bankası
Akbank
Denizbank
Aktif Bank
Yapı Kredi
Fibabanka
VakıfBank

Listede yer alan bankalardan birkaçının kredi ürününü inceleyim.

İş Bankası Hatıranda Kredi isimli ürünü ile interkesin şubesi yoluyla 36 ay vadeye kadar maksimum 30.000 TL meblağında yapacağınız kredi müracaatının onaylanması halinde onaylanan meblağı bankada bulunan veyahut açılacak olan vadesiz Türk lirası hesabınıza aktarıyor.

Yapı Kredi de şubeye başvuru yapmadan kesin onaylı ihtiyaç kredisi sunuyor. Bankanın mevcut müşterileri doğrudan interkesin şubesini kullanarak başvuruda bulunabiliyor. Üstelik banka kendi siyasetleri dahilinde mevcut müşterilerine 75.000 TL meblağa kadar kredi verebiliyor.

Aktif Bank’ın N Kolay Kredi ismini verdiği bireysel ihtiyaç kredisi ürünü de başvuruları interkesin üzerinden alıyor. N Kolay Kredi ile şubeye gitmeden kolayca kredi başvurusu yapmak ve onay alınması halinde kredi meblağının hesaba geçirilerek hemen kullanılabilmesi mümkün oluyor.

Akbank şubeye gitme zorunluluğunu ortadan kaldırarak gerekli şartlar sağlandığı takdirde kesin onaylı kredi veren bankalar arasında bulunuyor. Akbank Dolaysız Kredi isimli ürünle banka müşterileri 30.000 TL’ye kadar hatıranda belgesiz kredi alabiliyor.

Fibabanka şubesiz, kefilsiz ve belgesiz kredi sağlıyor. Kredi başvurularını interkesin üzerinden alan banka, müşterilerine 20.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Kredisi onaylanan müşterilerin ödeme tasarılarını 7 gün içinde seçmelerine de imkan tanınıyor.

Bu bankaların hali hazırdaki müşterileri ATM ve interkesin şubesi kanalları aracılığıyla kredi müracaatı yapabilmektedirler. Banka müşterisi olmayanların da SMS ya da çağrı merkezlerini kullanarak müracaat yapabilmeleri olası oluyor. Her iki şartta da bankaların kredi notunuzu asal alarak müracaatınızı değerlendireceğini unutmayın.
kesin Onaylı Kredi Müracaatı Ne Vakit Sonuçlanır?

Hatıranda ve kesin onaylı kredi gibi ihtiyaç kredisi ürünlerinin en büyük özelliği ve hem de en büyük avantajı müracaatta bulunulan ve onaylanan kredi meblağının hemen kullanılabilir olmasıdır.

Şube ve vesika gerektirmeyen bu tür bir krediye müracaat yaptığınızda, başvurunuz bir iş gününden çok daha kısa bir sürede, hatta dakikalar içerisinde incelenmekte ve tarafınıza bildirilmek suretiyle sonuçlandırılmaktadır. Onay aldığınızda kredi meblağı, krediye başvuru yaptığınız bankadaki vadesiz TL hesabınıza hatıranda aktarılmakta ve kullanılabilir vaziyete getirilmektedir.

Vadesiz TL hesabınıza aktarılan kredi meblağı bankanın ATM’den günlük para çekme sınırının altında ise aynı gün çekilebilir. Daha yüksek bir tutar ise banka şubelerinden çekilebileceği gibi EFT/Havale metodu kullanılarak değişik bankadaki hesaplara aktarılabilir.

Hepinize Çok Bereketli, Bol Kazançlı, Sağlıklı ve Mutlu Günler Dileriz…​

One thought on “Kesin onaylı kredi veren bankalar ve Kesin onaylı kredi nasıl alınır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir