fbpx

Halkbank Esnaf Destek Kredisine Nasıl Başvurulur 25.000 TL 36 Ay %4,5 Faiz 6 Ay Sonra Ödeme

  Halkbank Esnaf Destek Kredisine Nasıl Başvurulur? 25.000 TL 36 Ay %4,5 Faiz 6 Ay Sonra Ödeme konusu hakkında biraz bilgi edinelim.

 Halkbank Getirisiz Kredi Müracaatı Nasıl Yapılacak? Müracaat yapacak kişiler kefalet kooperatiflerine ve Halkbank şubelerine müracaat yapabilecek. Getirisiz Krediden Kimler Faydalanabilir? Halkbank esnaflar için daimi kredi fırsatı sağlamaktadır. Esnaf kooperatifine aza olan kişiler Halkbank şubelerinden müracaatlarını yapabilir. Kredi alacak kişilerin unutulmaya yüz tutmuş meslek dallarında ve ustalık vesikasına sahip olunması şart olan bir meslek dalında faaliyet gösteriyor olması gerekmektedir.

Halkbank, bugüne kadar ürem destekli kredilerden istifade etmemiş olan ayrım yapmaksızın tüm esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği vereceğini izah etti. Destek paketiyle devletin kamu sıhhatini ve ekonomik istikrarı eşgüdümlü savunmak üzere salgına karşı kararlılıkla yürüttüğü mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup, paket dahilinde İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunulacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı ürem desteği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullandırımlarına yönelik uygulama devam edecek. Esnaf Destek Paketi dahilinde, bugüne kadar ürem destekli kredilerden istifade etmemiş olan ayrım yapmaksızın tüm esnaf ve sanatkarların da olanaklardan yararlanabilmesi amaçlandı. Bu kapsamda esnafa kullandırılacak işletme kredisinin sınırı 25 bin lira, vadesi 36 ay olarak ve 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabilecek.

 İşletme kredisi yanında, esnaf ve sanatkârların mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri, çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını tertip edebilecekleri, çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında 25 bin liraya kadar sınırlı olarak ayrı olarak tanımlanabilecek. Esnafa özel iki yeni ürün Hazine ve Maliye Bakanlığı ürem destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkârlar istifade edebilecek. Esnaf ve sanatkarların ağırlıklı olarak faaliyet göstermekte olduğu, perakende ticaret, eriştirme, imalat ve yiyecek-konaklama meslek kolları başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlara yüzde 4,5 ürem oranı ile 25 bin lira sınırlı işletme kredisi kullandırılması amaçlandı. İşletme kredisi yanında 3 ay ödemesiz dönemli, 12 aya kadar vadeli, 25 bin liraya kadar sınırlı Paraf Esnaf Kart ile esnaf ve sanatkarlar mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecek, çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını tertip edebilecek, çalıştıkları tedarikçilerden de avantajlar sağlayabilecek. Esnaf Destek Paketi Bankamızca esnaf ve sanatkarlarımıza Ekonomik İstikrar Kalkanı dahilinde  “Esnaf Destek Paketi” ile İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünlerimiz sunulmaktadır. 1-İŞLETME KREDİSİ %4,5 Ürem Oranı 25.000 TL Sınır 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem 36 Ay Vade 2- PARAF ESNAF KART 25.000 TL Genel Sınır İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem 12 Aya Kadar Taksitlendirme Olanağı Düzenli Nakit Akışı Taksitli ve Vadeli İşlem Avantajı Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Sınır BAŞVURU İÇİN İHTİYAÇ DUYULAN BELGELER: Nüfus Cüzdanı Vergi Levhası Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Dokümanı zaruri olmayıp kayıt vaziyeti Bankamızca online olarak sorgulanacaktır. Müracaat yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

Müracaat Linki :

https://www.halkbankkobi.com.tr/EsnafKredisi.aspx

2 thoughts on “Halkbank Esnaf Destek Kredisine Nasıl Başvurulur 25.000 TL 36 Ay %4,5 Faiz 6 Ay Sonra Ödeme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir