fbpx

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

İslami şartlara göre üremsiz olarak da katılım bankaları Türkiye’de oldukça fazla talep görmektedir. Peki, üremsiz konut kredisi veren bankalar hangileridir? Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye finans, Vakıf katılım gibi bulunmaktadır. Peki, üremsiz olarak konut kredisi nasıl alınabilir şartları nedir?

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar beş tanesini inceleyecek olursak;

Hiç bir faiz ödemeden almak istedikleri konut için yurttaşlar 2020 seneninde finansman kaynağı olarak 2 yol izleyebilirler. Bunlardan bir tanesi İslami koşullara uygun kar emelli olarak sağlanan bankalar, bir ötekisi de tıpkı eminevim projesinde olduğu gibi sıfır faizli altın günü usulü verilen konut kredileridir. Her iki faizsiz hane almak isteyenler için tertip eden bu projelere ait müracaatlar ile ilgili bilgiler ve adresler sayfamızda bulunmaktadır.

Daha fazla ne var ?

1 Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
2 Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalara Nasıl Müracaat edebilirsiniz?
3 Kullanılan Paranın Kesintiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
4 Faizsiz konut kredisi geri ödemeleri hakkında bilmeniz gerekenler
5 Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Almak Caiz Mi?
6 Malı banka sahibi veya banka yetkilisinin alması gerekiyor!
7 Eminevim Projeleri İle ” 0 ” Faizli Ev Sahibi Nasıl Olunur ?

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına faizsiz konut kredisi veren bankaları ele alalım devamında ise eminevim projelerinden ve müracaatların nasıl yapılacağı, koşullarına değiniriz. Ülkemizde bankacılık sektörü bir çok sınıfta bulunmaktadır. Asıl olarak iki başlık altında toplanan bankalar ise;

Mevduat bankaları
Kalkınma ve yatırım bankalarıdır

Bu bankaların içinde kalkınma ve yatırım bankaları isimi altında hizmet sunan bankalar ise yurttaşlara fon aracılığı ile faizsiz olarak başta konut olmak üzere ihtiyaç ve araç kredisi imkanları sunmaktadır. Kalkınma ve yatırım bankaları ise yeniden kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar ise;

Kamu anaparalı katılım bankaları; Ziraat katılım bankası & Vakıf bank katılım bankası
Özel anaparalı katılım bankaları; Albaraka Türk & Kuveyt Türk & Türkiye Finans katılım bankasıdır.

İster kamu anaparalı olarak kurulan katılım bankası olsun ister özel anaparalı olarak kurulan katılım bankası olsun her ikisinden de faizsiz konut kredisi alabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalara Nasıl Müracaat edebilirsiniz?

Yukarıda belirttiğimiz katılı bankalarına aynı diğer bankalar gibi ister İnternet üzerinden ister iseniz eğer varsa şehir yada kazanızda ki şubelerinden direk müracaat edebilirsiniz. Sizlere şimdi öncelikle konut alacak olan yurttaşların müracaat işlemlerini adımlar olarak anlatalım.

Almak istediğiniz konuta karar veriniz; İlk adım olarak katılım bankalarından para tedarik ederek almaya karar verdiğiniz hane için karar veriniz. Bu kararı vermeden önce kesinlikle alacağınız evin bedelinin en az, sözgelimi; 100 bin TL değerinde ise 25 bin TL si kadar paranız veya ona eş değer altın yada döviziniz olması gerekmektedir. Bu rakam yüzdelik olarak ele alındığında %25 ne tekabül etmektedir.
Almaya karar verdiğiniz evin mutlaka tapusu ve iskanı alınmış olmasına özen gösteriniz, zira; katılım bankaları da diğer bankalar gibi alınacak olan eve ipotek koyacaktır. Bu işlemi sağlayabilmesi içinde evin iskanı alınmış olması koşuldur!
Tapunuz ve diğer size ait olan belgeler (nüfus cüzdanınız ve aylık gelirinizi gösteren belgeler) ile katılım bankasına doğrudan başvurunuz, isterseniz doğrudan başvuru yapmadan önce katılım bankalarının konut finansmanından faizsiz konut kredisi alabilmeye uygun olup olmadığınızı İnternet üzerinden ön başvuru ile öğrenebilirsiniz.
Sizin ve alınacak olun kutun koşulları uygunluğu araştırılır ve her hangi bir mani yoksa ihtiyaç duyduğunuz para hesabınıza yada ev sahibinin hesabına yatırılır

adımlar tam olarak bu şekilde ilerlemektedir. Peki ne kadar para alırsanız ne kadar ödemeniz aylık olarak olur,

Kullanılan Paranın Kesintiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sitemizde belirttiğimiz katılım bankaları üzerinden konut fonundan para alabilmeniz için kimi giderleri gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu giderler diğer bankalarda da olduğu gibi sigorta, ekspertiz gibi giderler için yapılan kesintilerdir. Kesintiler bankalara göre farklık gösterse de en az olarak;

Bilir kişi (ekspertiz) gideri 600 TL den başlayarak 1200 TL kadar çıkmakta
Sigorta gideri ise 160 TL den başlayarak 200 TL kadar çıkmaktadır.
Bazı bankalar eve yalnızca DASK yapmak ile kanaat etmeyip özel sigorta da yapmak isteyebilir bunların giderleri ise en az 180 TL den başlamaktadır.

DASK ve özel sigorta giderleri senelik olarak hane alacak olan yurttaştan alınmakta 500 TL ve üstü rakamlarda olan ekspertiz başka bir deyişle bilir kişi parsı ise bir defaya mahsus tüketiciden alınır. Bu kesintilere açıklık getirdikten sonra sıra ne kadar para konut fonundan alırsanız ne kadar ödersiniz sualinin cevaplama geldi.

Katılım Bankaları faizsiz Konut Kredisi Vermektedir

faizsiz konut kredisi geri ödemeleri ile ilgili bilmeniz gerekenler

Katılım bankalarının fonları üzerinden sağlanan paranın geri ödemeleri diğer bankaların konut kredisi faiz oranlarına hemen hemen yakın çoğundan ise daha uygundur. 120 aya kadar geri ödeme imkanını da faizsiz konut kredisi veren bankalar yurttaşlara sunmaktadır. Bankaların fonlar aracılığı ile sunmuş olduğu konut finansmanlarının hesaplamaları ise 100 bin TL üzerinden ve 120 ay vadeler ile ;

1- Albaraka Türk Katılım bankası: 100 bin TL 120 ay vade aylık ödeme: 2.113.45 TL toplam geri ödenecek olan rakam ise: 253.616,67 TL

2-Kuveyt Türk bankası: 100 bin TL 120 vade ile paranın geri ödemeleri aylık: 1.871,96 TL toplam geri ödeyeceğiniz tutar 224.635,20 TL olacaktır.

3- Türkiye Finans bankası: 100 Bin TL ve yeniden 120 ay vade ile aylık ödemeniz bu bankamızdan 2.304,38 TL

4- Ziraat katılım bankası konut fonu: 100 bin TL için aylık geri ödemeniz 2.272,11 TL olacaktır.

5- Vakıf katılım bankası konut fonu hesaplama bilgileri: 100 bin TL 120 ay da aylık 2.113,46 TL toplam ödeyeceğiniz rakam ise 253.615,67 TL olacaktır. Ayrıntılı bilgi hattı => 0-850-202-1-202

HESAPLAMA ARACI ⇒ https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/ferdi/Pages/Finansman-Hesaplama.aspx#

Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Almak Caiz Mi?

Burada katılım bankalarından faizsiz konut kredisi veya araç yada ihtiyaç kredisinin alınmasının tek nedeni sanırım ki helal olmasıdır? peki harbiden katılım bankaların sizlere sunmuş olduğu bu krediler caz mi? Bu konu hakkında bir çok fetva videoları ile beraber dinledim. Yapılan fetvalarda şayet usuller İslami koşullara uygun bir şekilde ilerliyor ise hiç bir mahzurunun olmadığı kanısında. Peki İslami koşullara göre işlemlerin nasıl ilerlemesi gerekmekte ?

Malı banka sahibi veya banka yetkilisinin alması gerekiyor!

Evet yanlış duymadınız bankadan veya finansal rastgele bir müesseseden para alarak mal sahibi olabilmeniz için malı sizin isminize banka sahibi yada yetkili şahsın alması ve sonrasında ise kendi kar hissenini koyarak size vadeli olarak satması gerekmektedir. Örneğin bir ev alacaksınız değeri 130 bin TL ve sizin cebinizde de 30 bin TL var 100 bin TL bir açığınız bulunmakta bu vaziyetten dolayı katılım bankalarına başvuru yaptığınız vakit banka yetkilisinin evi sizin isminize pazarlığı yapıp ve alması eksik ve malı sizin isminize aynı değere alıp ( 130 bin TL ) kendi karını koyarak satması gerekmektedir. Din hocaları, başta Prof.Dr. Nihat HATİPOĞLU bu şekilde alınan paranında malında caiz olduğu kanısında işte videosu;

Eminevim Projeleri İle ” 0 ” faizli Hane Sahibi Nasıl Olunur ?

0 faizli olarak hane sahibi olmanın bir diğer isimi da altın günü usulü havuz sistemi ile kurulan finansmanlardan alınan paralardan geçmektedir. Ülkemizde bu konuda en köklü firma olan eminevim hem kendi yapmış olduğu haneler ile hemde sizin hayat alanı olarak belirlediğiniz şehir / kazalarda istediğiniz hanesi hiç bir faiz ödemeden alma olanağı sağlamaktadır. Sistem tamamiyle sizin belirlemiş olduğunuz vade ve verebileceğiniz ön peşinat paraya göre işlemekte ve şekil değiştirmektedir. Eminevim sistemi noter garantili olarak işlemektedir. Verilecek olan para miktarı ve sırala noter önünde çekilen kura ile hak sahiplerine verilmektedir. Eminevim projeleri ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi almak için → 444-36-46 ← numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir