Kredi Kartı Başvurusu Hakkında Bilgiler - Kredi-Puanları, Banks - Credit Cards - Loan

Kredi Kartı Başvurusu Hakkında Bilgiler

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni kredi kartı almak alışveriş konusunda bizleri oldukça rahatlatan bir avantajdır, ancak kredi kartı alma şartları vardır. Güncel kredi kartı alma şartları şöyle sıralanıyor: 18 yaşını doldurmuş olmak ya da 18 yaş altı çocuklar için aile bireylerin kendi kartlarından ek kart çıkartması yolu ile yeni kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

18 yaşında büyük olanlar için kredi notu önemli bir kriterdir. Bankaların geçmişteki finansal hareketliliğiniz ve Finansal siciliniz incelendikten sonra yeni kredi kartı alıp almayacağınız belirlenir.

Limiti yüksek olan kredi kartı almak için gelirlerinizi belgelemeniz ve bankaya gelir belgesi beyanı vermeniz gerekir. Bazı bankalar kendi inisiyatiflerini kullanarak sizlere yeni kredi kartı verebilirler. Yeni kredi kartı alırken bankalar kredi notunu inceler:

0 kredi notu az riskli gruba girer, aktif çalışma durumunuza göre herhangi bir bankadan kredi kartı alabilirsiniz. 1 ile 699 arasındaki kredi notu en riskli not sayılmakta ve kredi kartı alma zorlaşmaktadır. Bunun için teminat gösterilmesi gerekir. 700 ile 1099 arasında kredi notu olanlar orta riskli müşterilerdir ve bunların da gelir düzeyine göre kredi kartı alma ihtimali vardır. Kredi notu 1100 ile 1499 arasında olan müşteriler az riskli kabul edilir kredi notu 1500 ile 1699 arasında olanlar kredi kartı alma potansiyeli yüksek müşterilerdir. Gelir düzeyleri yüksek ise yüksek limitli kredi kartı alabilirler. 1700 ile 1900 arasında kredi notu olanlar çok iyi grupta kabul edilirler ve yüksek limitli yeni kredi kartı alabilirler.

Kredi Kartı Başvurusundaki Şartlar Nelerdir?

Alışveriş konusunda birçok faydası bulunan yeni kredi kartı başvurusu sırasında bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bunların en başında ise limit kontrolü gelir. Düzenlenen kanuna göre bir kişinin toplam kredi kartı limiti, gelirinin 4 katı olabilir. Bunun üstüne çıkılamaz. Bu yüzden başvuru yaparken limitinizi kontrol ederek boşluğunuz hakkında fikir sahibi olmalısınız. Eğer yeterli düzeyde kredi kartı limiti boşluğunuz varsa o kadarlık talepte bulunabilirsiniz. Basit bir örnek verecek olursak; 1.000 TL aylık gelirinize, 4.000 TL limitli toplam kredi kartınız olabilir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Kartı

Bu yeni kredi kartlarında sicili bozuk olanlara da kart verilmeye başlandı. Bu kartların limitleri düşük olsa da ihtiyaç sahiplerine büyük fayda sağlamaktadır. Yüksek limitli Kredi kartı başvurusunda son olarak önemli olan ise kredi notudur. Yani bankalarda olan finansal karneniz, geçmiş performansınız önem taşır. Banka kredi notu nedir, nasıl ve neye göre hesaplanır bilmeniz gereklidir. Kredi notu; bankalardan yararlanmak istediğiniz hizmetler doğrultusunda, sizin gelecekte nasıl bir davranış sergileyeceğinizi gösterir. Yani borçları ödeme konusunda sıkıntı yaşar mısınız, banka ile sıkıntıya düşer misiniz gibi noktalarda bilgi verir. Bu yüzden bankaların hizmetlerinden faydalanmak istediğinizde, ilk olarak baktıkları seçenekler arasında kredi skoru da yer alır.

Kredi kartı almak için sigorta şart mı?

Yeni yönetmeliğe göre eğer geliriniz tespit edilemiyorsa en yüksek kart  limitiniz en fazla 1000 lira olmalıdır. Eğer gelirlerinizi ve kar payınızı belgeleyen herhangi bir gelir gider belgeniz yoksa en fazla 1000 lira limitli kredi kartı alabilirsiniz. Dolayısıyla sigorta şartı yeni kredi kartı alma konusunda aranmaz.

Kredi kartı almak için hangi belgeler gerekir

Yeni bir kredi kartı almak için başvuruda bulunmak istiyorsanız gelirinizi tespit edecek evraklara ihtiyacınız vardır. Küçük ölçekli bir esnaf iseniz vergi levhası ve 3 yıllık gelirinizi ortaya koyacak bir belge ile birlikte başvurabilirsiniz. Özel şirketlerde veya kamuda çalışan biriyseniz maaş bordrosu ile başvurabilirsiniz.

Bankalarda hiç hesabı olmayanlar kredi kartı alabilir mi?

Daha önce hiçbir Bankayla hiç çalışmayanlar 5 yıl içinde hiçbir bankayla hiçbir iş yapmayanlar için kredi notu oluşturulamıyor. Dolayısıyla bu kimseler bankayla ilgili herhangi bir geçmişleri olmadığından banka açısından belli bir risk potansiyeli taşırlar. Kredi notu oluşmayan insanlar yani kredi notu 0 olanlar kredi kartı başvurularını yapabilirler ancak kesin olarak yeni kredi kartı alıp alamamaları bankanın inisiyatifine bağlıdır.

Kaç tane kredi kartı kullanabilirim?

Finansal sicili temiz olan ödeme yapabilecek durumda olan insanların en az 2 tane kredi kartının olması tavsiye edilir. Çünkü bazen bir kredi kartında ortaya çıkacak bir sorun olabilir, bu durumda ödemenizi yapabilmeniz için diğer kartı kullanabilirsiniz. Tek bir banka ile çalışma şartı yoktur istediğiniz kadar bankadan hesap açtırabilirsiniz ve her bir bankanın kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin finansal gücünüz ve para akış sirkülasyonuna bağlıdır.

Yeni kredi kartı almak için kaç yaşında olmak gerekir

 Kanunlara göre bireysel başvuruda bulunabilmeniz için 18 yaşını geçmiş olmanız gerekiyor, ancak 18 yaşında ulaşmamış olsanız da velileriniz tarafından sizler için çıkarılacak ek kartla yeni kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Bloke teminatlı kredi kartı almak

Yeni bir kredi kartı almak istiyorsunuz, ancak finansal siciliniz pek de temiz değil! Dolayısıyla risk grubunda olduğunuz için yeni kredi kartı almak sizin için sorun olabilir. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için bankalara bir mevduat blokesi güvencesi vermeniz, yani  yeni bir mevduat hesabı açmanız işleri kolaylaştıracaktır. Banka bloke ettiği para miktarı kadar limitte size kredi kartı verebilir. Bu kartınızla puan kazanabilir ve taksitli alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Daha önce kanuni takip altında kalmış ve çeşitli mali sorunlar yaşamış insanlar için Bloke teminatlı kredi kartı yöntemi çok kullanışlı bir yöntemdir. Bu yöntem kredi kart notunuzu yükseltmek için de etkili bir yöntemdir. Çünkü bu kartı aldıktan sonra düzgün çalışmaya başlarsanız bankaların gözünde kredi notunuz yükselir. Belli bir süre düzenli çalıştığınızda, bloke teminatlı kredi kartı yerine teminatsız kredi kartı alabilirsiniz.

Kefil İstemeyen ve Evrak Talep Etmeden Yeni Kredi Kartı veren Bankalar

Kredi notunuzda bir sorun yoksa, finansal siciliniz temiz ise, evrak ve kefillerle uğraşmadan da yeni kredi kartı alabilirsiniz. CepteCep, Enpara kredi ve İNG bank E –kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Yararları

 • Öncelikle siz de herkes gibi bir kredi kartı sahibi olacaksınız
 • Bu kartı baz alarak finansal sorunlarınızı çözmek için yeni bir fırsat kazanırsınız
 • Bütçenizi rahatlatmak için ihtiyaçlarınızı taksitle sağlayabilirsiniz.

Teminatlı Yeni Kredi Kartı Zararları

 • Bu kartı aldığınızda sizden alınan aidatlara itiraz edemezsiniz
 • Ödemeleri geciktirme şansınız yoktur, kart kapanabilir

Aslında Nakit blokeli kredi kartları, normal kredi kartlarına göre daha az avantajlıdır. Bankaya yatırdığınız paranıza bloke koyularak o limit kadar kullanabileceğiniz bir kart tahsis edilir. Buradaki püf noktası, bu kartı kullanarak, geçmişte yaşadığınız mali sorunlar nedeniyle bankaların size düşük kredi notu verme sorununu çözme şansınızın olmasıdır. Ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmayı 1 yıl sürdürürseniz limitinizi yükselteceklerdir. Böyle çalışmaya devam ederseniz kredi notunuza iyi şekilde yansır. Tek olumsuz yönü önce bankaya bir miktar nakit yatırma zorunluluğunun olmasıdır.  Banka kendini böylece sizin yeni sürprizlerinize karşı koruma altına alır.

Yeni Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir

Ne kadar para, o kadar köfte mantığı ile hareket eden bankalar da haklı olarak kendilerini güvence altına almak istemektedirler. Geliriniz, ayda 500 lira ise size aylık 10 bin TL limitli kredi kartı verilmez. En fazla gelirinizin 2 katı kadar limitte kredi kartı verilir.  Düzenli ödeme yapan bir müşteri olduğunuz tespit edildiğinde ikinci yılda bu limit biraz daha arttırılabilir, bu oran çalıştığınız banka ile sizin aranızda belirlenecektir.

Aidatsız Yeni Kredi Kartı veren Bankalar

Sıfır aidatla size yeni kredi kartı veren bankalar,

 • Garanti Bankası Flexi Card
 • Akbank Free Card
 • Finansbank Fix Card

Gibi banka kartları için aidat ödemeniz gerekmez.

5 thoughts on “Kredi Kartı Başvurusu Hakkında Bilgiler

 1. kıredi kartı istiyorum fakat ret geliyo ben vinc oparetörluk yapıyorum maas3500 net bankaya yatıyo garanti bank ama vemiyorlar

 2. Selam Daha önce borçlarımdan dolayı kara listeye düştüm ve tüm borçlarımı ödedim ve başkalarının adına kredi karları kullanıyorum ben küçük lşmitlide olsa kendime Ayit kredi kartı istiyorum Alabilme imkanım varmıdır varsa nasıl. Teşekkürler.

 3. Selam 10yıldır hic bir bankayla calışmıyorum hic bir bankaya borcum yok bortrolu 4000bin gelirim var bortrosuz 9.10bingelirim var ev kendimin kat başvusuyaptim ret geldi neden

 4. Mer kiredikar ti almak istiyorum ama hep önüme bankalardan bloke cikıyor sizden alabilirmyim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *